Silmatilgad 19.06.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Väga spetsiifiline küsimus, kuid mõtlesin proovi teha siiski. Kahjuks konkreetselt oftalmoloogile küsimuse esitamise võimalust antud keskkonnas pole hetkel.

Selle aasta alguses diagnoositi mul kuiva silma sündroom. Silmaarst soovitas kasutada silmade niisutamiseks lipiide sisaldavat Cationorm silmatilku. Kahjuks on antud preparaat kohutavalt halva aplikaatoriga. Kallihinnalised silmatilgad kukuvad manustades silmast mööda ning sellest on kahju. Ilma silmade niisutamiseta on põletikulised seisundid (rahetera, odraiva jne) kerged tekkima.

Apteeker soovitas proovida Ocuflash silmatilku, mille aplikatsiooni, hinna ja toimega olen igati rahul. Küsimus on järgmine - kas antud preparaat on sobilik pikaajaliseks kasutamiseks? Sisaldab abiainena silmarohu tinktuuri. Võib-olla oskate soovitada mõnda muud preparaati. Käsimüügis on neid saadaval erinevaid palju, kuid ei oska ise valida.

Vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ocuflash silmatilgad on kergelt põletikuvastase ja värskendava toimega, neid võib kasutada pikemat aega vajadusel häiriva vaevuse korral. Apteegis on minuteada u 10 kond erinevat niisutavat silmatilka ja nn kunstpisarat, tasub neid uurida-proovida. Veelgi olulisem on nägemishügieen ja silmade võimlemine, nt arvutiga töötades. Silmade sulgemine u 15 sek, pööritamine ühes ja teises suunas, seejärel vaatamine kaugusesse ja lähedale, nt sõrme otsa. Seda tuleb teha iga 30-45 min tagant.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi