teismelisel juuste hõrenemine 27.05.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Avastasin enda 13. aastasel pojal peale juuksuris käimist, pealael (nn keerukohas) selge juuste hõrenemise. täpselt nagu täiskasvanutel meestel, kui pealaelt hakkab juuste hõrenemine pihta. Kas 13. aastasel poisil võib alata juba varajane kiilaspäisus?. Minu isal ja vennal algas 20-date keskel pealae kiilanemine. mina olen 43 ja hetkel silmnähtavat kiilanemist ei ole. Mida tuleks sellise probleemiga ette võtta?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Seda peaks arst uurima. Vahest on tegemist koldelise kiilaspäisusega, see on erinev täiskasvanud meeste kiilaspäisusest. See haigusvorm paraneb ise või paikse raviga.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi