vererõhk mure 26.05.20 / Perearst

Külastaja küsib:

tere,

probleem vererõhus, vahepeal on vererõhk madal ning see tekitab küsimusi. langeb 115/49 peale, kui alumine rõhk nii madal on siis kas see on ok? natuke kardan sellepärast. muidu sportliku taustaga 23 a noormees. käin 5x nädalas jõusaalis ning liigutan piisavalt. kas peaks jälgima ka rõhkude vahet?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Alumine vererõhk näitab veresoonte toonust. Noorel inimesel on veresooned pehmed ja lõõgastunud, alumine vererõhk seega madalam. Vanemas eas on sooned jäigemad, ja rõhk kõrgem. Mõõdukas füüsiline koormus on väga hea, paraneb veelgi nende lõõgastumine, südame töö on efektiivsem. Olge mureta, kõik on hästi.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi