Pearinglus ja segadus 11.05.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, umbes 2 aastat tagasi (esimese raseduse alguse poole) tekkis mul tunne nagu hõljuksin/vajuks läbi diivani/olen karusselli peal, ei taju kui kaugel asjad on (eriti kõrgust, näiteks treppidel), vahepeal ehmatan ära et kus ma olen või mis ma teen - nagu oleks unes tegevust alustanud. Ongi tunne nagu aju magaks natuke. Mul on keskendumisraskused - kuulates kedagi läheb poole jutu pealt meelest kuidas jutt algas ja iseenda mõttelõng kaob. Ka tekste pean mitu korda lugema. Vahel ühte kohta vaadates taustapilt virvendab või ujub minema. Raske on tasakaalu hoida - ei kuku, aga pidevalt on tunne et astun/istun mööda kohe. Tunnen puudust sellest, et pea oleks selge ja viimasel ajal on see ainult hullemaks läinud. Olen olnud selle aja jooksul 2 korda rase, kas võib asi hoopis hormoonidest olla? Umbes aasta tagasi tekkis mul sotsiaalne ärevushäire, millest sain ainult paari teraapia korraga lahti, kuid kas võib siiski ainult peas kinni see tunne olla? Mul on diagnoositud skolioos ja üldse rüht on väga halb, imetades olen tihti ka sundasendites, kas võib hoopis lihaspingetest verevarustus ajju olla häiritud? Pikalt istudes või veidi pingelistemas olukordades hakkavad mul ka pea ja selg värisema..

Milles võib asi olla?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie vaevused viitavad pigem talitlushäiretele kui konkreetsele haigusele. Imet ootamine on naise keha alla ühelt poolt imeline kogemus ja rahuldust pakkuv tegevus kuid samas ka üksjagu kurnav. Kergesti võib tekkida nimetava ema keha veepuudus, vererõhu langus ja kurnatus. Vaevusi võib süvendada sundasendis tekkiv lihaspinge. Saan soovitada korralikku puhkust korralikku ja mitmekesist ning tervisliku toiduvalikut ja piisava koguse vee joomist. Kui need soovitused ei aita ja tekkivat veel uued sümptomid siis ei jää üle muud kui pöörduda oma perearsti või naistearsti vastuvõtule.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi