Üle kuu aja palavik 21.04.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Olen juba üle kuu aja olnud kimbus 37,3-37,8 palavikuga.Kurk ka pidevalt haige ja pisike köha juba pea aasta aega.Perearst tegi vereproovi ja ütles et foolhapet pean sööma.Teinud ka 2 antibiootikumi kuuri.Aga siiani pole õhtut kus oleks alla 37. Kas peaksin muretsema.Lähen hirmust juba hulluks.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan viivituse pärast. Ega muud kui taas arsti vastuvõtule. Teeksin atüüpiliste haigustekitajate antikehade testi- Mycoplasma pneumoniae, Chlamydophila pneumoniae, Legionella spp jt. Infot annab spirograafia ühes bronhodilataatortestiga. Loomulikult Te ei suitseta ?? Kaaluksin ka piltdiagnostikat, tavaline kopsupilt ei näita kahjuks nii palju sooviks, õige oleks MRT, sellel puudub kiirguskoormus. Diferentsiksin ka mao-söögitoru reflukshaigusest. Ühesõnaga mõtteainet jätkub, lahendused aga sünnivad vaid koostöös Teid vahetult nägeva-uuriva arstiga.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi