Kaebus kurgus 31.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Mure seisneb selles, et tunnen kurgus nagu oleks mingi tükk ees, mis surub, tekitab ebamugavust ja valu. Tihti esineb ka valget värvi röga ja hääle kähedust. Hingamisraskused tekivad just õhtuti mille järel ka köha, peavalu ja vahel ka pearinglus. Seega on õhtuti uinumine väga keeruline.
Olen kasutanud Flavamedi ja decatyleni. Tükitunnet olen varasemalt kogenud, mis võib olla tingitud stressist aga siis ei esinenud neid sümptomeid. (ei ole suitsetaja)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui muud haigused ( kilpnäärme, kurgu jt haigused) on uuringutega välistatud, siis selline vevus noorel naisel on omane somatoformsele häirele. Oma osa on siin stressil. Saan soovitada pöördumist oma perearsti vastuvõtule- tehakse vajalikud uuringud ja leitakse või välisttakse orgaaniline haigus. Siis saab anda täpsemaid soovitusi edasise käsitluse osas.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi