häirivad nõrkushood 29.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
mind piinavad äkki algavad nõrkushood, mis isegi pikali heites/puhates ei kao. Sellega kaasnevad ka ebamugavustunne ning värelustunne rinnus. On olnud ka 2 minestusjuhtumit, pearinglus ning õhupuudus, mis tekitab raskusi rääkimisel.
On tehtud ööpäevane holter-uuring, mis oli korras. Südame ultraheliuuring, mis näitas esimesel korral südame laienemist ja teisel korral olevat igat korras ?
Milles asi võib olla ja mis täpselt seda kõike põhjustada võib ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Uuringutega on välistatud tõsised orgaanilised haigused. Vaevus on omane paanikahoole, millega kaasnevad ängistavad kehalised vaevused. Esmalt eneseabi, lõõgastusvõtted, mediteerimine, seejärel võib abi olla käsimüügi rahustavatest tilkadest. Antidepressandid ja eriti rahustid jätaks raskema haigusvormi raviks. Head nõu annab vastava kogemusega kliiniline psühholoog.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi