Jalalaba paistes 29.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Vasakul jalalabal pöiakohal tundsin 10 päeva tagasi teravat torkevalu , väliseid märke ei olnud. 4 päeva pärast läks pöia ümbrus natuke paiste ja oli valus. Tegin ühe korra viina kompressi -valu ja paistetus kadus ära. Kuid aktiivsel käimisel läks nüüd jalalaba pealt paiste ja valulikuks. kasutasin 2 päeva geeli EMOX aga olukord ei paranenud.
Mida soovitate sellises olukorras teha?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tekib podagra liigespõletiku kahtlus. Esmaabiks külmageeli kott, t 4-6 C 15 min iga tund. Abiks on ka jääkuubikud rätti mässituna. Valu ja põletiku leevenduseks ibuprofen 600 mg x3, st 1,5 400 mg tb, saab käsimüügist. Anda jalale rahu, hoida seda kõrgemal. Esimesel võimalusel CRV analüüs ja hinnata võimalikku põletikku, mis vajab antibiootikumravi.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi