Soolt katsudes tunda? 27.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Oled 28a, keskmisest peenem naine. Viimase raseduse ajal hakkasin tundma paremal kõhus nabast paralleelselt ~7cm kaugusel mingid mühku, tubdub kui sool, 5-7cm läbimõõduga. Olen selle käega katsumist tähendanud vaid püsti seistes, sellili olles pole midagi tunda ning kõht pehme- mühkudeta. Kas on vôimalik, et ma tunnen läbi kôhu kàega enda jämesoolt/umbsoolt?
Muid probleeme ei kaasne, puudub valu, muutused seedimises jne.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Muidugi on tore, et puuduvad vaevused, kuid soovitan perearsti külastust. Kolleeg hindab kõike vahetult, vajadusel teeb täpsustavad uuringud.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi