Käevalu ja püsiv madal palavik 27.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Pisut üle nädala tagasi hakkas parem käsi õhtul täiesti tühja koha pealt valutama. Alguses keskmise sõrme juurest (siis liikus valu kogu kätte).. umbes samal päeval tekkis ka palavik 37,3 mis on pidevalt sama püsinud.

Käevaluga on nüüdseks nii, et kui teisel päeval valutas suht hullult, siis nüüdseks otseselt enam ei valuta, küll aga on käes tunda nõrkust ja nõrk tunne.. ja võib-olla ka õrn ka valu (mingeid nähtavaid turseid, punetusi ega miskit käel pole).

Küll aga teeb kooslus püsiva 37,3 palavikuga murelikuks, mis ühelgi päeval pole kordagi muutunud (ei üles, ega ka eriti alla).

Muidu tunduks justkui gripilaadne asi, aga pole mitte ühtegi nohu, köha ega muud tundemärki. Samas olek on selline raskem nagu palavikuga ikka, huuled kuivavad jne. Ja kuigi on energiapuudus, siis pole sellist surma-olekut nagu tavaliselt gripiga.

Lisaks sellele on veidike raske tunne ka rinnakus, seljas.. ei oska täpselt seletada kuid miskit nagu räsib ka sealt.

Kas on mingeid soovitusi mida teha? 2-3 aastat olen talvel või kevadel ka neid gripilaadseid haiguseid põdenud (mitte küll just täpselt sellisel kujul) aga igakord on madal püsivpalavik kestnud 3-4 nädalat vähemalt. Tavaliselt kui olen paari nädala möödudes ja siiski veel halva enesetundega perearstile pöördunud, siis on tehtud vereproovid ja mingeid põletikunäitajaid jms pole olnud.

Kui käevalu on intensiivsem olnud olen käele pannud peale diclaci.. muid ravimeid pole tarbinud. Igapäevaselt olen söönud immuunsuse tugevdamiseks küüslauku, tarbin palju vett ja apelsinimahla. Aga see palavik ja poolkehva enesetunne ei muutu nagu üldse, vaid püsib täiesti konstantne (ei lähe paremaks, ega halvemaks).

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Liigesvaevus noorel mehel vajab täpsustamist. Julgesti perearsti vastuvõtule, liigeste süstemaatiline hindamine, küsitlus, vaatlus, komplus. Ja analüüsid: RF, CCP, täisveri, SR, CRV, UA, ALAT, Borrelia IgM ja IgG.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi