Kinnine kõht. 18.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Poeg maadleb kõva kõhuga. Õnnestub tühjendada 5-7 päeva tagant.
Ta kasutab igapäevaselt ravimeid, on skisofreenik. Joob palju 3,5 - 4 lt ööpäevas, ütleb et on janu . Toitume mõistlikult, palju kliisid ja täistera tooteid, kuid ei muutusi. Olen joomist ka pidurdanud, 2,5 liitrile, aga seegi ei ole toonud paremat tulemust. ehk oskate anda nõu? Teid tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan muret. Öeldakse, et normaalne kakamise sagedus on 2 x päevas kuni 2 x nädalas. Kui erilised vaevused puuduvad, siis võiks mõistlikult jälgida ja valida ka kõhukinnisust leevendavaid toiduaineid, lahtistid peaks jääma tõsiste vaevuste leevendamiseks. Kahtlustan, et oma osa on tema kõhukinnisuse tekkel ka ravimitel, võiks nõu pidada raviarstiga. Kui kõhukinnisus on tekkinud hiljuti, nt mõne 3-4 kuu jooksul ja näib süvenevat, siis peab nõu pidama perearstiga.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi