Punn ja laigud kaenla all 22.01.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28nädalat rase, nimelt kuu aega tagasi tekkis mul mõlemale kaenla alla tumepunased laigud ja neid päris palju, tänaseks on laigud heledamad, nüüd avastasin et vasaklus pool on ka üks punn mis käega katsudes tunda.
Huvitav kas see kõik on rasedusega seotud või mis mõtlema tegema peaksin?
Teine rasedus, esimene rasedus oli 2 aastat tagasi ja imetasin 10kuud.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Ei seostaks kõnealust probleemi otseselt rasedusega, kuid täpset diagnoosi ilma patsienti nägemata ei oska samuti panna. Tõenäolisemad põhjused on kontaktallergia ( näiteks deodorandist), seeninfektsioon või bakteriaalne infektsioon, kuid võimalusi on muidki. Soovitan pöörduda nahaarsti poole.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst