Tööl olles järsku mitmed kahtlased sümptomid 22.11.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Tegelen IT tehniku tööga, mistõttu on palju ringi liikumist majadevahel. Jõudsin täna kell 8:00 tööle ja tegin regulaarset tööd. Kui 9:30 liikusin trepist alla, võttis järsku südamerütmi kiireks. Sealhulgas tekkis uimasus, raske hingamine ja tunne, et kohe koab pilt eest ära. Läksin üles oma töökohale tagasi, et istuda ja vett juua ning rahulikult hingata. Siis jäi järgi aga tuli peale higistamine, värisemine ja uimasus oli endiselt alles. Kui seda teksti nüüd kirjutan, siis sel hetkel on need sümptomid veel alles, samuti on rinnas natuke valu tunda.
Kas see on midagi, mille pärast ma peaksin muretsema? Sellist asja pole mul kunagi ette tulnud, küll on olnud ebaregulaarseid südamerütme, mis tekivad mõnikord paar sekundit aga see pole vist väga haruldane juhus.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Arvestades teie vanust ja eeldades, et olete varasemalt olnud terve inimene, on kõige tõenäolisem, et tegu oli paanikahooga. Kindlat diagnoosi patsienti nägemata ei ole võimalik panna. Igaks juhuks oleks mõistlik broneerida aeg oma perearstile ja lasta tähtsamad tervisenäitajad üle kontrollida,
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst