Köhides jääb hing kinni, püsti tõustes silme eest mustaks, kaalangus 10.11.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures isa pärast. Ta kaebab, et köhides matab hinge, püsti tõustes mitmel korral päevas hakkab pilt eest minema (läheb selle peale ise pikali). Kummaline on ka see, et inimene, kes alati sööb meeletu isuga (186 cm ja 120 kg), on viimase kuu ajaga võtnud 5 kg alla (115 kg peale), kuna söögiisu on kadunud. Arvestades, et muidu talvel natuke suusatades ja suvel rattaga sõites pole ta alla võtnud, aga praegu ei tee ta eriti midagi ja kaal langeb.
Perearsti juures käis nädal tagasi, ta kuulas ning tegi vereproovi - ütles, et korras.
Suitsetamise jättis maha 22 aastat tagasi (tegi mõne suitsu päevas) ja alkoholi palju ei tarbi. Tal on olnud viimastel aastatel vererõhuga probleeme (tablettidega kontrolli all) ja on ka suhkruhaiguse kergem staadium, pole pidanud midagi seetõttu tarbima.
Kindlasti kõik tal praegu korras pole ja seetõttu küsin, mida talle soovitada. Milliseid uuringuid võiks perearstilt küsida ja kuhu perearst suunama peaks?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
olemasoleva info põhjal jääb mulje,et patsient vajab diagnoosi täpsustamiseks täiendavaid uuringuid. Soovitan pöörduda oma perearsti poole ja kaaluda kopsuröntgeni ja kopsuarsti konsultatsiooni vajadust.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst