Suukuivus ja kurk haige. 22.10.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Kurk oli 2 nädalat paremalt poolt valus .Tarvitasin erinevaid imemistablette ja saialille-taruvaigu tinktuuri.Samas tekkis ka suukuivus.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Sagedasemad suukuivuse põhjused on suhkrutõbi, stress ja ärevus, vananemisega kaasas käivad hormonaalsed muutused, magediabeet, suitsetamine, öine norskamine, kuiv õhk. Ka teatud ravimid võivad põhjustada suukuivust. Omeprazoli tarvitamise puhul esineb suukuivust kõrvaltoimena harva, aga ravimiomaduste kokkuvõttes on see kõrvaltoime siiski nimetatud. Praktilises elus ei ole isiklikult sellise omeprazoli kõrvaltoimega varem kokku puutunud. Omeprazol on väga laialdaselt kasutatav ravim ja osad patsiendid tarvitavad seda ka pikaajaliselt ilma probleemideta. Samas igal ravimil on ka omad ohud ja Teile ravimi välja kirjutanud arst peab otsustama, kas Teie puhul ravimist saadav kasu kaalub üles selle pikaajalise tarvitamisega seotud riskid.
Suukuivuse leevendamiseks soovitan tarbida piisavalt vedelikku, närida suhkruvaba nätsu, niisutada ruumide õhku.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst