Peapõrutus? 13.10.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen praegu välismaal ja ei saa arstiabile ligi hästi. Nimelt juhtus selline olukord, et mulle lendas eile klaaspudel pähe, mille järel ma küll ei minestanud ega kaotanud teadvust aga sain väga hullu paanikahoo. Pähe tekkis väga suur, peaaegu tennisepalli suurune muhk ja terve peapiirkond valutab. Olen Hispaanias ja kuigi mulle kutsuti kiirabi lausa 3 korda, ei jõudnud nad miskipärast kunagi kohale. Öösel oli raske olla, magama jäämine oli jube, peavalu kohutavalt suur ja samamoodi oli ka veidikene paha ja uimane olla. Oksendamist õnneks ei ole siiani esinenud. Täna hommikul ärgates peavalu jätkus ja samamoodi veidikene paha olemine ja uimasus, kuid kõndida ja rääkida suudan normaalselt, samamoodi näen kõike normaalselt. Kuna peavalu ikka jätkus (ja siiani ka) siis läksin kohalikku EMO-sse kuid sealt öeldi mulle, et nemad ei saa mind aidata mingite kindlustusprobleemide tõttu, ning jäi mu pea kontrollimata. Tahtsin uurida kas mul on lihtsalt lihtne rahulik peapõrutus ja peaksin lihtsalt puhkama ja olema või on ikkagist tegemist millegi suurema või raskema peatraumaga? Kuna ise olen väga suurte ärevushäiretega siis iga kui väikenegi terviseprobleem tekitab minus suurt paanikat ja hirmu suremise ees.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Ilma patsienti nägemata on antud juhul väga keeruline täpseid soovitusi anda. Juhul kui Te mäletate toimunust kõike, te ei ole oksendanud ning ei esine iiveldust ega halvatusi, pupillid on võrdse suurusega, siis tõenäoliselt ei ole tegu tõsisema ajutraumaga. Kuid juhul kui peavalu on ikkagi väga tugev, tuleks pöörduda EMO-sse arstlikuks läbivaatuseks.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst