Valud, iiveldus 07.10.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on valu paremal pool rinnakorvi all ja esineb ka iiveldus. Varem oli iiveldus ainult hommikul, kuid nüüd ka päeval. Söōgiisu on vähenenud. Valud samas kohas, kus oli ka sapikivide ajal. Kivid eemaldatud. Kas valude põhjuseks võib olla sapiteede põletik?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Korralik põletik põhjustab palavikku ja muutuseid analüüsides. Teie vaevused sarnanevad sapipõie eemaldamise järgsele seisundile. St sapp, mis enne kogunes sapipõide valgub nüüd otse soolde. Ja kui pole midagi seedida, siis võib kaasneda kerge iiveldus, mõnikord ka kõhulahtisus. Aoociran korraga vähem süüa, kuid sagedamini, vajadusel ka Cerucal tb. Ja hea koostöö oma perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi