allergija 29.09.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Põen urtikaaariat 2a. Puugi ravimitest sain.Siis raviti solumetroli tilgutiga?????läks terve keha laiguliseks paiste+ vaskuliit reitele ja duodeniidi,Olen igasuguseid allergija tablette terve aasta võtnud ei ole parem,ainult mis vähendas valu somamed tabletid.Seedimise sain ka ise korda,Peast kuni varbani koguaeg kihab,reites tugevad laigud valutavad,tuikavad. Olid alul üksikud punased punnid,mis veidi ajaga kadusid-kevadel ja suvel Terve elu olen olnud allergiline eriti sulfamiilide suhtes-ei usuta
On helicobakter. Ravi olen saanud 3x Kas antud olukorras nüüd Pylera ravi veel hullemaks ei tee?Sooviksin Teie arvamust,hirm on juba,sest abi ei ole
Kas peaksin minema allergoloogile.Olen praegu pulmonoloogil
Tänades!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan pöörduda dermatoloogi ehk nahahaiguste arsti vastuvõtule. Saatekirja pole vaja. Urtikaarial ehk nõgeslööbel on palju erinevaid põhjused alates kuumast-külmast kuni ravimiteni. Soovitan pidada päevikut, kuhu märgite naha seisundi ja tarvitatud ravimid, kokkupuude füüsikaliste teguritega ( kuum, külm, hõõrumine jms). Nii on võimalik ka saada lihtsalt põhjusele jälile.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi