Hematoloogilised uuringud 14.09.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Tahaksin küsida, kas vereanalüüsi näitudes (5-osaline hemogramm leukogrammiga, erütrotsüütide settekiirus, CRV) toimuvad mingid muutused mitte hematoloogilise päritoluga pahaloomuliste kasvajate puhul? Kardan neid hullult... Või on olemas teised hematoloogilised uuringud, mis võivad midagi näidata?

Ette tänades,

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui enesetunne hea ja need vereproovid korras, siis ei tasu muretseda. Vereanalüüside muutused on reeglina mittespetsiifilised, st neil võib olla palju erinevaid põhjuseid. PTeie perearst selgitab meelsasti, vajadusel koraldab nt hematoloogi e konsultatsiooni.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi