ÜHE KEHAPOOLE TUIMUS 04.09.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Palun nõuannet kuhu pöörduda hädaga. Selgroo ja abaluu piirkonna keskosas pidev rebimistunne, justkui elelktrilühis, mitte niivõrd valu kui just tunne, nagu keegi harutaks lihaseid või närve lahti. Ebamugavustunne reie ja säärelihastes, tunnen pidevalt lihaste olemasolu. Küünarnukist randmeni käe pealmisel pinnal justkui külmatunne naha all. Samuti pealael ja otsmikul külmatunne. Ja see kõik on vaid paremal kehapoolel.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie kirjas on tõenäeoline põhjus olemas: arvuti-hiire sündroom, lihaspingevalud seljas. Ilmselt olete paremkäeline. Abiks on töökoha ümberkorraldamine, tarvitseb vaid veidi muuta toolikõrgust või ekraaninurka-asendit ja juba aitab. Ergonoomiline hiir ja tool jm. Venitusharjutused. Arst võib teha lihaspinge blokaadisüste.
Kasuks tuleb töötervishoiuarsti nõuanded.
Head tervist soovides
madis Veskimägi