On see halb? 29.08.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Õhupuudus, higistamine, valu sissehingamisel ja kummardamise vasakul pool rinnas ja kaelas, valu ei ole tugev.. Pigem häiriv.. Tegin vereanalüüsid : glütseriidid 4,30 mmol/l suitsetan, joon.. Nv läheb ka triibuke kangemat... Hakkan infarkti saama?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oletan, et analüüsid on tehtud söögi järgselt. ET saada õiget ettekujutust vererasvadest tuleb olla eelmine õhtu kl 18 alates söömata, vett võib juua, analüüs antakse hommikul söömata. Söök, isegi hiline kõhutäis mõjutab just triglütseriide, vähem kolesterooli. D vit tase on ka madalavõitu, soovitus on võtta püsivalt 2000 RÜ D vit päevas. Pöörduge oma perearsti vastuvõtule, kolleeg saab kõike vahetult küsitleda, teha esmase läbivaatuse, uuringud, konsultatsioonid. Kindlasti loobuge suitsetamisest, see on parim mis ise saate oma tervise heaks teha.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi