Ninast valgub veri suhu 09.08.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Viimasel kahel-kolmel nädalal olen tähele pannud ebaavalist veritsust suus. Alguses ei saanud aru kuskohast veri tuleb (siiani pole päris kindel). Täna arvan, et see valgub nina tagaosast otse suhu. ´´Rögistan´´ tati suhu, et välja sülitada ja ca 3 sülitamise korrast piisab, siis enam verd ei tule.

Viimasel ajal on nina natuke kinnisemaks muutunud, aevastan jube palju, kui tatti tuleb siis on tatt läbipaistev. Tihtipeale ei tule üldse midagi vaid pärast aevastust läheb nina lihtsalt kinni.

Täna panin ka tähele, et mõned kümned minutit enne vere maitset suus, kurgulagi sügeles meeletult.

Millega võib tegu olla?

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Sage aevastamine, ninakinnisus ja kurgulae sügelemine võivad viidata allergilisele nohule. Kui nina limaskest on põletiku tõttu kahjustatud, võib see ka veritseda. Diagnoosi täpsustamiseks soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst