Funktsionaaldiagnostika tulemus.Holteri monitooring. 25.07.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere ! Vastuse sisu: uuringu vältel(22t.29 min.)esines siinusrütm transitoorse WPW-ga.Keskmine fr.63 l/min;minimaalne fr. 38 l/min kl.01:00;maksimaalne fr.116l/min.kl.08:00.Registreeritud 1 isoleeritud SVES.Ventrikulaarseid rütmihäireid,paroksüsme ega pause üle 2,5" ei olnud. Kas nende uuringute põhjal võib tegeleda suurema füüsilise koormusega ?

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Ainult ühe uuringu põhjal seda küll öelda ei saa. Mina perearstina näitaksin seda tulemust kindlasti kardioloogile, just transitoorse WPW tõttu (Wolff-Parkinson-White sündroom). Kui te sellega olete juba kardioloogil käinud ja vajadusel on ravi määratud, kui vererõhk on (vajadusel ravi foonil) normaalne, siis võite koormust lubada vastavalt enesetundele ja pulsireaktsioonile.

Tervitades
Karmen Joller