Vedel vàljaheide 03.06.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Tànan Teid vastuse eest. Tàpsustan natuke, tervekuu ta nüüd ka vaid vesivedel pole olnud, kohati. Pigem lihtsalt vedel mitte korralik vorst. Vesivedeleaks muutus viimati laupàeval kui sôin eelmisel pàeval suitsutatu liha kyyslauguga, laup öösel ajal iiveldama ja tualetti, laupàeval oli kôht hell ja palavik 37,7. Kuna emal lôi ka kôhu lahti siis arvasin, et ehk oli asi lihas. Vôtan siiski perearstiga yhendust.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Tänan täpsustuse eest! Kui samas peres haigestuvad samal ajal mitu inimest iivelduse ja kõhulahtisusega, siis kõige tõenäolisemad diagnoosid on kõhuviirus või toidumürgitus. Kui on ka palavik, siis pigem kõhuviirus. Kui sümptomid jäävad püsima kauemaks kui 3 nädalat, oleks vaja teha täpsustavad uuringud.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst