Süda ja pulss 09.05.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tete! Tahaksin teada kas randmelt pulsikkella.pulssi mõõtev ning teisel juhul kui pulsivööga mõõtev kellal pulsiil on erinevused.Küsin sellepärast,et randmelt pulss on kõrgem kui pulsivöölt võetud pulss

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Pulsivööga mõõdetav tulemus on täpsem. Randmel töötav seade võib püüda kinni erinevaid häireid, mida ta registreerib pulsiks. Isiklikult soovitan juhinduda koormuse ajal enesetundest, kui suudate vabalt rääkida, nahk on kergelt soe, siis on koormus paras. Võib kasutada ka valemit 180-vanus= koormuspuhune pulsi ülemmäär. Pulsi saab edukalt lugeda randme või unearterilt.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi