Punane keeleots 05.05.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on mure keelega. Algas tegelikult aasta aega tagasi kui keele ots hakkas teatud toitude peale reageerima. Näiteks poe mustikad.,viinamarjad. Nii kui panin kasvõi 2 suhu läks keeleots punaseks ja valulikuks.
Kuid nüüd on keel juba nädal aega valus. Keele ots just on punane ja kipitab häirivalt, tundub ka, et on tiba paistes. Kohati tundub, et ka keele küljed on valusad. Allergia tilgad ka ei leevendanud seda. Ka kurk on valus ja ma seosta seda millegagi. Perearst võttis kliinilise vere, hemoglobiini ja ferritiini proovi,mis olid korras ja ta ei osanud rohkem midagi kosta. Kas on veel mingeid proove, mida ma võiks lasta ise teha kasvõi tasulisel synlabis? Millega võib tegu olla?
Ette tänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tundub, et ongi tegemist ülitundlikusglossiidiga mõnede toiduainete suhtes. Soovitan paikseks raviks Kamistad geeli, toitumispäeikut, kuhu märkida kõik, mida sööte. Seejärel on võimalik seda üle vaadata ja kahtlased toidud jätta ära. Teie patsiendina ei pea käima kuskil "tasulises", Teie perearst aitab ja uurib edasi. Nt allergiatestid. Kõik ei selgu kohe esimesel vastuvõtul.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi