Kõhulahtisus ja valutavad liigesed 28.04.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on viimased kaks kuud olnud hommikuti kõhulahtisus, kuid WCs käisin ikkagi vaid üks kord päevas ja ei teinud sellest väga suurt probleemi. Nüüd viimased 5 päeva on kõht pidevalt lahti, kõht valutab gaasidest ja hommikul esimese asjana jooksen WCsse. Päeva jooksul käin vähemalt 5 korda. Mingeid toidutalumatuseid mul enda teada ei ole, kuid testitud ei ole, et saaks kindlalt öelda. Kas toidutalumatus võib üldse niimoodi järsku tekkida, kui varem probleeme olnud ei ole?
Viimased 5 päeva on ka liigesed valutama hakanud, eriti puusaliigesed. Valutavad nad pidevalt, puhkus ega valuvaigistid valu vähemaks ei võta. Äkki võivad seotud olla, kuigi ei usu väga.

Paar aastat tagasi oli mul pidevalt probleeme verise kõhukinnisusega, tehti kolonoskoopia ja mingeid probleeme ei leitud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan vaid soovitada perearstikülastust. Kui hakkan liigselt oletama, siis nii võin tahtmatult Teile kahju teha.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi