Keha sügelemine 04.04.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Mitmendat kuud kogu keha, ka peanahk ja kõrvad seest, sügelevad.
Mingit löövet ega punetust nahal ei ole.
Diagnoositi veebruaris maksa kasvaja, lõikust ei ole veel toimunud.
Soestasin ise sügelemist kasvajaga, aga arst ei pea seda tõenäoliseks, kuna sapiteed on korras ja bilirubiini tase veres on normis.
Allergiateste ei ole veel teinud.
Veebruaris lõpetasin HAR tablettide võtmise, öine higistamine on pärast seda suurenenud.
Mis võiks olla selle sügelemise põhjus, mis moodi võiks sellele põhjusele jälile saada, kas mingid täiendavad vereproovid?
Siiani tehtud vereproovides on olnud ainult maksa näitajad korrast ära.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Allergia ei teki üleöö ja sellel peaks olema ka muud sümptomid, nt lööve, nina ja silmade vesitsemine jne. Kuid mõtlen murelikult Teie maksa peale. Kui maksaproovid on paigast ära annab see juba viite sügeluse seosele maksaga. Bilirubiine on mitmeid alaliike, kas need kõik on normis ? Ja koolist meenub haigus nimega kolangiit, mille üks vaevus võib olla nahasügelus. Selle mõni vorm võib vabalt kaasas käija maksakasvajaga. Praegu ma hakkan liiga vabalt ehk pakkuma, kuid võikses annuses medrool või dexamethason võib aidata ja sapphappeid siduvad ravimid ka. Teid vahetult nägev arst saab teha konkreetseid raviotsuseid ja kirjutada ravimeid.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi