Parasiit 22.03.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere taas

Kirjutan Teile taas sama murega, ehk oskate vastuse anda.
Eelmises kirjas kirjutasin roojas leitud parasiidist, perearstilt ma konkreetset vastust ei saanud, olen ka ise püüdnud sarnast parasiiti internetist nähtule leida. Lisasin Teile foto, selle võtsin internetist, selline nägi parasiit välja. Palun öelge kas on tõesti võimalik, et tegu on solkmetega nagu mu perearst arvas. Solkmed ei sarnane nähtule. Olen väga shokeeritud ja mures. Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie antud kirjeldus vastab solkmele, ehk ümarussile. Võimalik, et see oli lühem isend või oli läinud katki. Tuntuim ümaruss on vihmauss, kes võib olla erineva pikkusega. Sagedasem parasiit on linaluu uss, ehk kuni 10-15 mm peenike valkjas ussike. Võimalik, et ka mõni seedumata toiduosake võib meenutada parasiiti. Need pildid, mille lisasite, on nuku ja rööviku pildid, need ei saa päris kindlasti soolestikus elada. Südamerahustamiseks soovitan väljaheite analüüsi ussimunadele ja seedumata toiduosistele. Perearst annab saatekirja, analüüsi eest maksab haigekassa, hind u 6 eur, ei tohiks olla probleem, tulemus paari päevaga. Oleneb Teie elukohast, sõltub ka labori valik.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi