tundmatud punased täpid mis muutuvad laikudeks 13.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

milega on tegu ja kuidas ravida ?

algab väikese sügeleva täpina mis on katsudes kõva ja nahapinnast kõrgem, algselt tundus ka et tekkisid väiksed vedelikuga täidetud villid .

paari päevaga kõrgem koht kaob ja jääb nahale punane laik.

enamik on kätel ja just sõrmedel .. küünarnukkidel ja 3tk põlvedel ja mõned olid labajalgadel ..seljal on ühelpool kaks suurt laiku 2.5 - 3 cm

täna tundub et ka esimesed tekivad ka pöidla siseküljele

palavikku pole , laikude-punnide arv kehal kindlasti alla 50

enne punni tulekut on asukohas väike punetus ja sügelus.tekivad suvalisel ajal ja kohas ..(mitte öösiti)

jalgadel ja keha peal ei ole (va labajalad ja põlved) , ning ei ole näo ega ka kaela piirkonnas

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Raske on öelda, millega tegu on. Kirbud jätavad tõesti selliseid jälgi, alati ei pruugigi kirpe näha olla. Kirbud muide ei tähenda tingimata, et tegemist on räpase inimesega. Eriti meenutab kirpe tõsiasi, et lööve on nii teil kui teie naisel.
Ükskõik, mis see on, ei tundu see olevat ohtlik ja loodetavasti läheb mõne nädala jooksul ise mööda.

Tervitades
Karmen Joller