ohatis 02.06.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Jala reitel,eriti sisekülgedel lamedad mullid hallikas valged,lõhkevad(pingutuse tagajärjel) siis on sellised loigud suuremad ja keskel punane täpp, mis lainetavad naha all ja siis paljunevad ja valguvad edasi.Keha ja pool nägu ja silmani juba,on tunda ,et pähe liigub Enamus kõik vasakul pool.Perearst kirjutas gabagamiini, see võttis kõrvetuse ja valu,kuid pakitseb! Kes mind aitab? Palun aidake Teie?
Närviarst-amitripiriini,sült,süda pidi seisma jääma ja õhu puudus.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Kirjeldate nahalöövet, mis ei ole päris iseloomulik ohatisele, täpsemalt vöötohatisele. Kirjutatud ravimid peaksid leevendama närvikahjustusest tingitud valu. Arvan, et nahalööve vajab täpsustamist, seda saab kõige paremini Teid vahetult nägev arst, kas perearst, nahaarst. Vajalikud on ka mitmed täpsustvad analüüsid: spirohheedid, HI, külv lööbe eritisest, veresuhkur, mitmed reumaproovid, allergiatestid jm. Kõik on tavaliselt kõigega seotud ja üks haigus võib avalduda hoopis muude vaevustega.
Kahjuks ei saa ma rohkem midagi oletada ega mingit ravimit kirjutada.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi