Valged moodustised keelel 02.05.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on viimastel nädalatel (ehk isegi kauem, aga varem see asjaolu mind ei seganud) keelel mingid valged punnid - valutud ja näpuga üle tõmmates ei tunne. Paar päeva tagasi oli ühele neist mingi musta/tumepruuni tooni asjandus peale tekkinud, see kadus sealt sisuliselt järgmisel päeval. Mõtlen, et kas võib olla, et ma olen keelt hammastega vigastanud ja sellest on tekkinud need moodustised?
Keelde hammustanud ma ei ole, aga just sealt on hammastel pigem teravad nurgad. Olen nendega harjunud.
Praegu avastasin, et keel on ikka päris valge ka ja peale sööki on kerge iivelduse tunne. See arvatavasti pigem ei ole nende moodustistega seotud, ma sellesse ei lasku.
Ühesõnaga mis need olla võiksid ja kas peaks lisatähelepanu pöörama?
Aitäh :)

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Pildi järgi jääb mulje, et tegu on tõepoolest hambajälgedega keelel. Arvan, et mõistlik oleks esmalt asja arutada oma perearstiga ja välistada kilpnäärme ja seedetrakti haigused. Kui neid probleeme pole, tuleks põhjuse selgitamiseks pöörduda hambaarsti poole.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst