Pikaajaline palavik ja pidev väsimus 18.04.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Septembris jäin haigeks kus oli kõrgem palavik + köha nohu. Ravisin end terveks aga väike palavik 37,0-37,3 jäi püsima. Käisin perearstil kes kontrollis mu kilpnäärme näitajaid ja langetas l-thyroxini 25 mikrogrammini (varasem 50). Nimelt on mul kilpnäärme alatalitus. Küsis veel kas ma töötan üle/on stress? Arvas, et mu palavik on tingitud stressist. Tegi ka kilpnäärme ultraheli mille kohta ütles, et on korras. Küsisin ka, et ehk peaks minema endokrinoloogi juurde aga tema ei näinud vajadust. Viimati käisin endokrinoloogi juures raseduse ajal november 2014.
Aegajalt olen palavikku mõõtnud ja temperatuur on enamus aja püsinud ikka 36,8-37,3 ringis. Sellega kaasub ka meeletu väsimus ja ka pearinglus mille olen pannud madala vererõhu kaela.
Nüüd olin aprilli alguses haige palavik kuni 38,5 lisaks meeletu köha. Perearst tegi analüüsid millest selgus, et põletikunäitaja 4,1 ja leukotsüütide arv natuke madal. Ravisin end endaarust terveks ja suundusin tööle. Temperatuur langes 36,9-ni ja rohkem mitu päeva ei kraadinud. Enesetunne püsis väsinuna ja pearinglus ei ole siiani kuhugi kadunud. Perearst ütles, et kui palavik tagasi tuleb siis peaksin nende juurde tagasi pöörduma.
Täna kraadisin end siis huvipärast ja jälle on temperatuur 37,4?! Väsimus ja pearinglus on püsiv. Viimasest haigusest köha ei taha kuidagi mööda minna.
Olen sellest väsimuse tundest tüdinenud juba ja kuskilt ei paista ka paranemise märke.
Mida ma peaksin tegema? Milles võib probleem võib olla?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Antud kaebuste puhul oleks lisaks läbivaatusele ja vereproovile vaja kindlasti teha kopsupatoloogia välistamiseks rindkereröntgen. Kui röntgen on korras, tasuks kaaluda infektsionisti konsultatsiooni vajadust.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa