Pearinglus 09.01.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Seoses viimase paari reisiga (kaks korda laevareis ja korra lennukireis) olen tähele pannud, et "kõigun" pärast reisi veel nädal-kaks, kuigi olen siis juba maismaa peal ja elu taas tavarutiinis. Ei mäleta, et mul oleks enne (nooremana) olnud sellist asja.
Laevaga sõites talun kõikumist üsna hästi, aga kui pärast maismaal muudkui tasakaal kõigub, pea käib ringi pärast reisi, siis on see vägagi häiriv.
Küsimus, et kas see on mingi minu eripära (tundlik tasakaaluelund), millega pean harjuma või peaksin pöörduma antud kaebusega oma perearsti poole?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tõenäoliselt on tegu kinetoosiga, ehk tasakaalusüsteemi liigtundlikkusega. Sellest saab ülevaate siit: http://maakodu.delfi.ee/news/maakodu/teeme-ise/soiduhaigus-voib-rikkuda-reisi?id=55551848
Kindlasti tasub nõu pidada perearstiga, kuna põhjuseid on mitmeid, kaaluksin ka Borrelioosiproove, hoolsat neurologilist läbivaatust. Kui esineb kindel seos laeva või lennureisiga ja muul ajal vaevusi ei teki, siis on hästi. Arst püüab otsida Teie vaevuste taga mõnda alarmsümptomit ja vajdusel kõike täpsustada.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi