Pärakus imelik tükk,natukene annab tunda. 03.01.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,sooviks teada millega tegu pildil,ütleme nii et ta annab vahepeal tunda ka aga mitte valusalt.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
1 pilt on etem kui 1000 sõna. Tegemist on välise pärakuveenikomu ehk hemorroidiga, kerge põletikuga.
Käsimüügis on saadaval salv Preparation H, arst võib kirjutada mitmedi valu ja põletikuvastasied küünlaid, kindlasti peaks toiduvalikug vältima kõhukinnisust. Ägedama valu korral on abi lihtsa jääkuubiku hoidmisest "kannide" vahel, kontaktis pärakuga. Vaevus võiks kaduda nii 2-4 nädalaga. Kui see kiusab üle paari kuu, siis see pakub huvi selle ala kirurgile. Nõu annab Teie perearst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi