Lapsel veri väljaheites 20.12.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Minu 7a lapsel on väljaheide verine. Veri on heledam. Kurdab vahest et süda paha, söögiisu on langenud. Väiksest peale kõht kinni, kuid kui peaaegu igapäev on veri siis see ei tohiks ju asi olla kõhukinnisuses. Gastroenteroloogi juurde saaks alles aprillis.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Last on vaja põhjalikumalt uurida. Parim võimalus selleks on lasteosakond. Ei oska arvat, kus elate, kuid Pärnumaal oleks asi väga lihtne. Perearsti telefonikõne lasteosakonda, koha saab mõne päevaga ja järgneksid kompleksed uuringud. Küllap oskab Teie perearst anda häid soovitusi Teie elukohast lähtudes. Töötan ise ka EMO arstina ja ei ole kordagi tundnud probleeme laste uurimisel-ravimisel. Selle vaevuse taga võib olla väga erinevad haigused, siinkohal ei saa neid kõiki üles lugeda. Kuid uuringud on kindlasti vajalikud.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi