Koguaeg on paha olla 18.11.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, viimased aasta aega on olnud mul koguaeg paha olla ja pea käib ringi. Olen käinud arsti juures et teha teste jne, et saaksin teada mis mul on, aga kunagi vastust pole saanud. Niisis kas oskaksite öelda et mis vöib olla põhjus et koguaeg ainult on paha ja pearinglused? Olen teinud rasedusteste kuigi kasutan Yazi beebipille, mitte midagi ei ole viga ega ole rase, aga ikkagi on paha. Kas see vöib olla ka millegi vastu talumatus?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan vaid soovitada taas pöördumist oma arsti vastuvõtule. Jah, osa probleeme saab selgeks esimesel vastuvõtul, osa aga mitte. Nende selgitamiseks on vajalikud korduvad arstikülastused, hindamine, mis töötab, mis mitte ja liikumine edasi. Küllap on tehtud borrelioosi teste, piimasuhkru talumatuse, täisvere, kilpnäärme, neeru, maksa, mandlipõletiku jt analüüse. Kaua tarvitate Yaz-i antibeebipille ? Ka sellel võivad olla sarnased kõrvaltoimed. Ega ei kasuta mingil põhjusel antidepressante ja veel mingeid ravimeid. Paljud haigused saab välistada koormustestiga, selle uuringu hea tulemus on ka patsiendile kartusi-hirme peletava toimega.
Need on vaid mõned mõtted, ehk on neist abi. Ja ikka hea koostöö oma arstidega !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi