Halb enesetunne peale söömist ja kakamist. 03.05.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Viimased 4-5 kuud olen tundnud väsimust,südame pekslemist,nõrkust peale söömist ja veel hullem on asi peale toidu väljutamist. Üldse on enesetunne kehv viimased 4-5 kuud. Pidev väsimus ,südame pekslemine,koormustalumatus,energiakriis. Vahepael tegin tugevasti trenni nii jõusaalis kui ujulas kuid nüüd ei ole energiat ,et neist kumbagi külastada. (Tegin sisse 1.5 kuulise pausi treeningust,et taastuda kuid ei ole endiselt energiat ega jõudu. ) Olen lugenud ka pärmseene kohta ja kahtlustanud seda kuigi perearst selle välistas. Miks pärmseen? Sest olen kunagi läbi teinud sellise kange ravimi kuuri nagu roccatune (raskekujulise akne ravim) ja ehk peale seda siis seedekulgla sai kannatada. Kardan ka ,et asi võib olla südames. Ma olen 27 aga tunnen ennast nagu 87,lihtsalt ei jaksa enam . Arst ka arvab juba,et ma kujutan seda ette endale aga kurat see ju kõik on reaalne. Kas oskate mingeid uuringuid soovitada või kuidagigi mingit nõu anda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teeksin täisverproovi, settereaktsiooni, kilpnäärme analüüsid, maksaproovid, koormuselektrokardiograafia ja siis mõtleksin edasi. Arutage kõike rahulikult oma perearstiga ja küllap leiate koos põhjuse ja võimalused edasiseks raviks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi