Keskõrva mädane äge põletik 17.02.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere nädal tagasi laks kõrv lukku hakkasin ise sorkima et lahti saada kais praks javkõrvavaly läksin emose diagnoos oli mädane äge keskõrvapõlerik maarati 7 päeva antibiootikumi auugumentiini875 6ndal päeval läksin nairama perarstile käskis toolt kodys olla vaatas korva oli hullem mitte paranenud tagtis viljandis saada erakorralise kõrvaarsti juurde aga pole aegu. Nuud 2 päeva kõrv lukus kas on midagi teha haal kahab vastu antibiootikumi ravi jätkati ja kui kõrv ei valuta too mul kõrvaklappidega mäda enam ei tyle kas voin minna toole
Kõrvavaly pole vaid lukus ja hääl kajab vastu

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,

Tõenäoliselt on teie kaebused põhjustatud keskkõrva põletiku foonil tekkinud kuulmekile perforatsioonist ehk mulgustusest. Kui perforatsioon on väike, paraneb see järgnevate nädalate jooksul iseenesest, suurema perforatsiooni puhul võib vajalikuks osutuda kirurgiline ravi. Kui kõrv enam ei valuta ja mädajooks kõrvast on peatunud, ei ole minu arvates erakorraline kõrvaarsti konsultatsioon vajalik. Soovitan teil teha antibiootikumravi lõpuni ja pöörduda uuesti oma perearsti poole. Teie perearst saab otoskoopial hinnata kuulmekile seisundit, edasise ravi vajadust ning teie töövõimelisust. Kui kuulmekile perforatsioon ei parane iseenesest, võib edaspidi vajalikuks osutuda plaanilises korras kõrva-nina-kurguarsti konsultatsioon.

Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst