Langenud B12 vitamiini tase 09.03.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen 30 aastane, normaalkaalus mees.

2014 jaanuaris tehtud vereproovi põhjal oli B12 vitamiini tase 202 pmol/L
Kuid nüüd, 2015 märtsis on see näit 153 pmol/L.
Taustainfoks mainin veel ära, et 2014 jaanuaris diagnoositi gastriit, peale mida võtsin kaks kuud arsti poolt määratud Omeprazol-i.

Kas selline B12 vitamiini langus annab põhjust muretsemiseks ja edasiste uuringute vajaduseks?

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Küllap diagnoositi gastriit gastroskoopial. Ilmselt on tegemist gastriidivormiga, millega kaasneb B12 imendumise häire. Arsti keeles krooniline atroofiline gastriit. Asi võib lõppeda kehvveresuse vormiga, mille raviks kasutatakse B12 vitamiini süste. Teid vahetult nägev-teadev-uuriv-mõtlev arst leiab parimad lahendused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi