Ülaseljas paremal valulik koht 01.07.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
umbes üks ja pool aastat tagasi sain vist külma ja paar päeva tundus nagu terve selg ja kopsud valutavad ja peale seda seljas üleval paremal pool on mingi valulik koht, mis ei valuta kogu aeg, vaid vahel on selline tuim valu, vahel nagu tuikav, vahel tundub nagu lihasvalu. Perearsti juure sai ka käidud ja öeldi, et sain külma ja kirjutati Deep Heat Rub kreemi. Vahepeal mitu kuud ei tundnud, aga nüüd on tagasi tulnud jälle. Vahel tundub, et annab rohkem tunda suitsetamise ajal. Seal piirkonnas on mul ka üks sünnimärgi moodi laik, mida lasin spetsialistil ka uurida ja öeldi, et on kunagi mingi putuka hammustusest tekkinud ja ei tohiks ohtlik olla. Kas peaksin mingeid uuringuid tegema, mis seal sees tegelikult toimub ja kelle poole sellise probleemiga pöörduda?
Tänan!

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
selline valu ongi reeglina tingitud kas valestijagunenud koormusest, ülepingest või külmetusest. Vaadake kurjalt üle oma istumise-, seismise ja magamiseasendid ja selleks kasutatav mööbel (töökoht, voodi, toolid ja diivanid), küsige endalt, kas treenite õige sageduse ja koormusega, kas lõõgastate end sundasenditest (s.h. tööl ja telekat vaadates) iga 45 minuti tagant, kas Teie rüht on korrektne või kaldute lösutama?
Sellised probleemid on reeglina ohutud, aga mõnikord valusad, tüütud ja korduma kippuvad. Uurimist nad ei vaja (kui juba mitu arsti on seda pealegi näinud), küll aga oma keha regulaarset head füüsilist kohtlemist ja ägenemiste korral ka pealemääritavat või sissesöödavat valuvaigistit paari nädala vältel. Ka oskaja käe massaazh ei tee paha (kobakäpa oma aga teeb oluliselt hullemaks).
Lugupidamisega
Le Vallikivi