Pidev väike palavik 17.06.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Peale külmetuse põdemist (jaanuar 2013) on siiani jäänud püsima pidev väike palavik kuni 37,2. Palavik on aga varieeruv, mõnel päeval on 36,6 terve päeva, siis aga järgmisel päeval jälle 37,2. Olen pöördunud ka perearsti poole, kes on teinud ka kiinilise vere uuringu. Verepõletiku näitajad olid korras. Natuke oli tõusnud ainult neerukreatiniini tõus (norm 80, mul oli see näitjaja 89). Perearst suunas mind ka ultrahelisse, seal mingeid muutusi neerudes ei täheldatud. Vereanalüüsist oli näha ka, et mul on olnud kokkupuude kopsuklamüüdiaga, olin siis nädal aega ka antibiootikumide peal, peale seda on tehtud ka kopsupilt, mis oli korras. Günekoloogiliselt olen kontrollitud. Muid muutusi enesetundes ei ole ka täheldanud. Palavikust annavad märku silmad, mis lähevad natuke vesiseks ja nn kuumaks, nagu oleks pinges. Olen käinud ka silmade kontrollis, ka seal ei täheldatud muutusi.
Ainukeseks sümptomiks on jäänud röga, mis on olnud juba pikemat aega (3 nädalat). Perearst soovitas teha auru, kuristada sooda veega ja juua ACCd.
NB! Olen ootejärjekorras ka neuroloogi juurde.

Millised oleksid teiepoolsed soovitud, mida veel uurida?

Tervitades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teid on hästi uuritud ja ravitud. Klamüüdiainfektsioon paraneb kaua, selleks võib kuluda isegi 5-6 kuud, vahel ka kauem. Ega muud ei oska soovitada kui mõistliku režiimi ja aeg-ajalt arsti külastamist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi