B-12 tase veres 12.04.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

4 aastat tagasi avastati tugev rauavaegusaneemia, kuid B-12 tase oli tugevalt üle normi ja on siiani. Söön aeg -ajalt raua preparaate ja muidu on veri korras. On ka raskusi kaalus juurde võtmisega, kuigi söön endiselt. Millest see võib tuleneda ja kas see on kuidagi kahjulik?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
oleneb, kui kõrged Teie B-12 vitamiini väärtused on olnud, kas nad on ajas järjest suurenevad või püsivad stabiilsena ja kas Teil on ka muid kaebusi. Kaalutõusuraskused üksi võivad olla individuaaln eripära, kuid vitamiini liia suhtes tasuks perearstiga nõu pidada, et kas seda tasuks ehk planeerida hematoloogi konsultatsiooni.
Rauapuudus või rauaasendusravi selliseid muudatusi iseenesest tekitada ei tohiks.
Lugupidamisega
Le Vallikivi