Valu alakõhus 26.10.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 39 aastane naine. Pikemat aega (esimest korda u 1.5 aastat tagasi) on mind vaevanud valu vasakul alakõhus-kubeme piirkonnas. Valu käib hooti- eriti peale füüsilist pingutust. Viimasel ajal kiirgab valu ka paremale poole ja alaselga. Samuti on raskendatud käimine, sest valu kiirgab vasakusse jalga. Valu on tugev. Perearsti soovitusel olen lasknud end günekoloogiliselt kontrollida - sellega on kõik korras. Samuti ei näita kõrvalekaldeid minu vereanalüüs. Paar aastat tagasi tehti mulle sooleuuring (peale sünnitust vaevas mind pikka aega veritsus jämesoolest) kuid ka see uuring ei tuvastanud mingeid kõrvalekaldeid. Vaatamata minu näiliselt heale tervisele, vaevab mind pidev väsimus ning valuhood sagenevad ning muutuvad ägedamaks. Samas öösel st pikemaajalisel rahulikul olekul valu ei ole. Tekib see alati liikumisel, samas valu ei möödu lühiajalisel puhkusel vaid nõuab pikemat rahulikku lamamist.
Kuna minu perearst on nõutu, sooviksin Teie hinnangut selle kohta, millise arsti poole peaksin pöörduma, sest minu elukvaliteet on viimase aasta jooksul oluliselt halvenenud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ehk oleks abi kirurgi, neuroloogi ja gatroenteroloogi konsultatsioonidest-uuringutest. Perearst annab hea meelega saatekirja ühes seniste uuringutega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi