Südame rütmihäired 11.02.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mure lühidalt selline, et magneesiumpreparaate manustades tulevad esile südame rütmihäired, täpsemalt nn ekstrasüstolid. Rütmihäired on ennegi muret teinud ja olen olnud keskhaiglas põhjalikul uuringul kaks korda. Mõlemad korrad on tõdetud, et mul pole viga midagi ja soovitud lihtsalt head päeva.

Miks ma arvan, et peaks võtma magneesiumi toidulisandina? Elus olnud palju emotsioone viimasel ajal, nii positiivseid kui negatiivseid ja esinevad kerged lihasspasmid, eriti sääremarjades ning samuti käte suremine, ka päevasel ajal. Samuti on mulle soovitanud magneesiumi kuuri reflektoloog, kelle juures käisin.

Iga kord, kui olen üritanud teha magneesiumi kuuri, on sellega kaasnenud südame rütmihäirete ilmnemine, kuigi peaks olema just vastupidi. Kas siin võiks olla mingi selgitus?

EKG tehti viimati paar nädalat tagasi ja doktor tõdes, et see on väga ilus ja läinud isegi ilusamaks. Olen 42, meesterahvas, teen aktiivselt sporti ja harrastan tervislikke eluviise.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Minu soovitus on mitte võtta magneesiumi preparaate. Ehk piisab normaalsest toidusedelist kus on ka pool kilo päevas puu ja juurvilju ning pihutäis rosinaid.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi