kibe maitse suus 21.10.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mure järgmine: kibe maitse suus ja kurgus.Roiete all kõhus pidev vaevav ning ebamugav täiskõhutunne. Tühja kõhuga on enesetunne normaalne,kui söön,jälle vaevused .Püüan niigi süüa ainult keedetud toitu ja vältida rasvast Söögiisu on normaalne, kuid ei julge süüagi,sest siis läheb jälle enesetunne nii kehvaks.Perearst kahtlustas reflukshaigust ja kirjutas omeprazoli 20 mg. 1 tbl. 1x päevas .Võtan nimetatud ravimit juba 2 nädalat aga abi sellest pole,enesetunne jätkuvalt kehv. Olen 52a. naine. Kas peaksin perearstilt paluma siiski saatekirja gastroskoopiale. Ehk hoopis peaksingi paastuma ja ainult kummeliteed jooma hakkama?Olen tänulik nõuannete ja abi eest !

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan nõu pidada toitumisõega, saate asjatundlike soovitusi lähtuvalt TEIE omapärast. Siinkohal ma võingi jääda arutlema tervislikust toitumisest, liikumisest, mõtlemisest, tervetest lähedussuhetest jne jne jne
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi