enterobakter 03.04.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Detsembris pöördusin perearsti poole kõhuprobleemidega(sageli lahti olev või "poolpehme" iste, kõhuvalud mao piirkonnas. Alguses kahtlustati sapikiva kuid ultraheliuuring oli korras siis andis perearst saatekirja gastroenteroloogi juurde. Gastroskoopiline uuring on veel tegemata, see on määratud 20 aprilliks. Praegu arst kirjutas välja omeprasooli.
Aga paralleelselt sellega hakkasid mul veebruaris probleemid alakõhu ebamugavustundega(valus pikemat aega istuda),sagenes urineerimine. Uriiniproov näitas põletikku. Perearst määras nitrofurantoiini mida võtsin 2 kuuri a`7 päeva kuur. Alguses läks kergemaks ja uriiniproov läks korda nüüd on vaevused urineerimisega tagasi.
Käisin perearsti soovitusel ka günekoloogilises kontrollis, ultraheli uuringud olid koras aga analüüsid näitasid enterobakteri olemasolu. Sain aru, et tegemist on mingi soolebakteriga. Ning selle raviks kirjutas günekoloog välja unasüüni(vabandust kui kirjapilt on vale)
Kuna internetist õnnestus mul väga vähe saada infot enterobakteri kohta(ainult seda et see võib põhjustada kopsuvaevusi, mul oli 2 aastat tagasi äge kopsupõletik ja olen astmaatik) siis tahaksin küsida mis bakteriga on tegu ja kas see bakter võib põhjustada ka sooltevaevusi( maovalu, kõhulahtisust) ja urineerimisega, põieprobleemiga seotud vaevusi?

Tänades Nina.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ühekordselt leitud bakterist kui puudub ägeda haiguse tunnustik ei saa teha põhjapanevaid järeldusi.
Soovitan läbida Teie tohtrite poolt määratud uuringud, küllap siis kõik selgub.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi