maovalud 24.11.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Kuua aega tagasi oli kóhuviirus,peale seda iga nádal kuskil kaks korda lóób kóhtu valu ja lahti! Momendil tugevad maovalud! Kaks aastat tagasi tehtud nii maouuring kui soolteuuring,korras,kergem gastriit! Arst tahab et jálle teeksin maouuringu ja soolteuuringu! Kas ikka peaks! Maouuringu vóin ju teha,kuid soolteuuringut kindlasti ei taha,see oli kohutav ja piinarikas! Kas saab ka tavaliste analúúsidega teada,milles asi? Váljaheite proov oli korras!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Üldiselt on nii, et kui puuduvad arstile olulised ohusümptomid siis patsienti säästetakse ebameeldivatest uuringutest. Ravi määratakse juhtiva sümptomatoloogia alusel, jälgides efekti ja ka üldanalüüside muutusi.
Teinekord ärge jätke saladuseks oma vanust, kasutatud ravimeid, nende toimet.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi