Peavalu lennukiga maandumise ajal 12.05.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Kolmapäeval lendasin ma lennukiga. Kui lennuk hakkas maanduma (umbes 15 min enne maa puudutamist) siis äkitselt tundsin väga tugevat valu parempoolses kulmus, nagu oleks veresoon lõhkenud, ja siis hakkas see laienema, mille tulemuseks oli kohutav torkiv/elektriline valu kogu paremas silmas, nina ülaosas ja otsmikul. Kui puudutasin kohta, kus valutas, tundsin "elektrilist" valu kogu selles piirkonnas. Mu kõrvad olid korras ja nina tundus vaba olevat ning haige ma ka pole. Valu lõppes enam vähem kui lennuk oli täielikult maandunud, kuid see häiris mind 24h pärast maandumist. Ma olen varem palju kordi lennanud ja kunagi pole midagi valutanud ega probleeme tekitanud. Oskate öelda kas see peavalu on ohtlik ja kas sellega peaks arsti poole pöörduma? Või kui ei, siis mida selle puhul teha, et see ei korduks?
Aitäh!

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Torkiv ja elektriline valu ühel pool nägu võib tuleneda kolmiknärvi ärritusest , mida nimetatakse kolmiknärvi neuralgiaks. Võib kesta alates sekunditest kuni pikema kestvusega valusööstudena. Kui valu taandus, siis arsti poole pöördumine ei ole vajalik. Kui sarnane valu peaks korduma, siis võib arstiga nõu pidada, milline võiks olla sobiv ravi vaevuse leevendamiseks.

Head soovides,
Vanda Kristjan