4 kuuse beebi gaasid ja kaka 25.04.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

el on tohutud gaasivalud(saab ka gaasirohtu)aga enamasti tuleb gaas välja väga tugeva punnitamise ja kõva nutu teel.Üle kuuaja on olnud lapsel ka kaka roheline vedel ja limane,nüüd ühel õhtul oli ka kaka sees vere tükikesed.Keha peal on imelikud punased laigud ka.Perearstile mainides gaase ja kaka värvust ütles,et küll üle läheb.Muidu on laps igati rõõmus aga kui gaaside väljutamiseks läheb siis on see suure kisa saatel.Olen jätnud enda toidulaualt ära väga palju asju mis võiks seda probleemi tekitada aga ei ikka on sama teema.Ise arvasin vahepeal,laktoositalumatust kuna perekonnas on ka see sees ning lugesin,et on pärilik.Aga perearst ilmselt proove teha ei taha sest tema arust läheb selleks ainult aega vaja et kõik korda saaks.Kas peaksin rohkem perearstile rääkima,ehk võtab lõpuks mingid proovid? Ei saa vaadata kuidas laps igapäev piinleb

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Rota vaktsineerimise järgselt võib esineda seedetrakti vaevusi. Vaktsiini kõrvaltoimed on isemööduvad ja lisauuringuid ei vaja. Kolme kuusel beebil laktoosi talumatuse testi ei tehta.Esialgu tuleb last jälgida. Kui kaebused piirnevad kirjeldatud kaebustega ja tasapisi mööduvad, siis muretsemiseks põhjust ei tohiks olla.

Head soovides,
Vanda Kristjan